Parkering ved Engslettveien stenges fra fredag 13.2.2026
Foreløpig fremdriftsplan for modulbygg tilsier heising av moduler i uke 10. (4.-6.mars). Bygget skal monteres på dagens parkeringsplass sør for skolen ved Engslettveien. Før montering vil kommunen gjøre nødvendig tilrettelegging av infrastruktur.
Fra fredag denne uka (13.2) stenges Engslettveien sør for skolen da det påbegynnes arbeid med etablering av vann og avløp til modulskolene. Etter etablering av vann og avløp vil det arbeides videre med andre forberedelser.
Det er etablert parkering vest for skolen. Denne benyttes av ansatte og besøkende. Det gjøres fortløpende vurderinger av mulige utvidelser med tanke på kapasitet. Det henstilles også til at parkering på ettermiddagstid gjøres på denne parkeringsplassen.
Det er mange foresatte som leverer barn på skole og SFO. Fra fredag ber vi om at man kjører inn fra Storveien til Engslettveien nord for skolen, før man tar av inn på Skoleveien og kjører ut på Storveien. Nord for skolen blir det da en dropsone/korttidsparkering. (se kart).
Vi henstiller til at de som kan gå til skolen eller samkjøre gjør dette i så stor grad som mulig. På denne måten vil vi kunne bevare mest mulig av det begrensede utearealet som er tilgjengelig for elevene.
Sist oppdatert

