Å påstå at det ofte mer mer aktivitet på bygda enn i byen, er kanskje ikke så galt likevel. Med en befolkning på knappe 3 500 sjeler, kan Sørreisa vise til 58 forskjellige lag og foreninger som spenner seg fra sport til musikk og politikk. Her er det tilbud for noen og enhver.

Å være med i et lag eller forening, er en fin måte å bli introdusert i lokalsamfunnet på. Så om du er nyinnflyttet til kommunen og har noen timer til overs på ettermiddag/ kveldstid, er det nok mange lag/ foreninger som mer enn gjerne vil ønske deg velkommen.

Tabellen er sorterbar, klikk på header for å skifte mellom de ulike kategoriene. Pil opp tar deg tilbake til toppen av siden.

 

Lag/Forening Kontaktperson Telefonnr. Epost Type lag  
Finnseth Grendehus A/L Alf Edvart Sørfosbog 922 66 996 Alfess@online.no Grende-/bygdehus
Frivillighetsentralen Ragnhild Hjorthen 992 04 651 Ragnhild.Hjorten@Sorreisa.kommune.no Andre interesselag  
Galtnes Samfunnshus Gøran Henriksen 911 97 422 Skoglyst@gmail.com Grende-/bygdehus  
IL/BL Unglyn Karin Mikkelsen 915 27 330 karin-lm@hotmail.com Idrettslag  
KFUK/KFUM Speiderne Monica Stenslette 932 29 801 ​Mangler E-mail Andre interesselag  
Lions Club Sørreisa Trude Rokstad 932 29 801 trudegrok@gmail.com Andre interesselag  
Lysglimt Barneforening Solveig og Per Erik Mathisen 778 61 318 pereirikmathisen@gmail.com Andre interesselag  
Nordstraumen Hytte- & Scooterforening May Sissel Vollstad 932 61 144 Maystei@frisurf.no Andre interesselag  
Reinelv Grendelag Harald Hansen 778 61 006 Mangler E-mail Grende-/bygdehus  
Reinelv Scooter-og hytteforening Odd Grønnvoll 778 61 164 oddgron1@start.no Andre interesselag  
Skøelv Idretts- og Grendelag Otto Skogheim 452 22 812 otto.skogheim@hotmail.com Idrettslag  

Sørreisa Blåkors motor og fritidsklubb

Jostein Mathisen 452 72 263 josteinma@gmail.com Andre interesselag  
Sørreisa Bridgeklubb Ingebright Jenssen 901 51 106 ij@stud-fin.no Andre interesselag  
Sørreisa og omegn båtforening Per Tore Fredriksen
926 61 443
leder@sob-baat.no Andre interesselag  
Sørreisa Hagelag Trine Rydeng 988 18 505 t-ryd@online.no Andre interesselag  
Sørreisa Helselag Lilly Westgaard 909 28 191 post@nasjonalforeningen.no Helselag/sanitets- og Redningsforeninger  
Sørreisa Historielag Dag Martinsen 926 29 826 dag@alvero.no Andre interesselag  
Sørreisa Husflidslag Sissel Sørfosbog 922 63 180 sisselsor66@gmail.com Andre interesselag  
Sørreisa IL - Fotballgruppa Ivar Rismo 957 07 601 ivar.rismo@gmail.no Idrettslag  
Sørreisa IL - Håndballgruppa Truls Johnsen 980 72 960 handball@sorreisa-il.no Idrettslag  
Sørreisa idrettsråd Otto Skogheim 452 22 812 otto.skogheim@hotmail.com Idrettslag  
Sørreisa Jeger og fiskeforening Trygve Olsen 950 35 545 trygveolsen1965@live.no Andre interesselag  
Sørreisa damekor Karine Alvestad 411 62 767 leihanse@online.no Sang- og Musikkforening  
Sørreisa LHL lag Paul Dahlø 977 18 700 pachr-d@online.no Helselag/sanitets- og Redningsforeninger  
Sørreisa mannskor Jermund Johansen 977 77 925 jerjohan@hotmail.com Sang- og Musikkforening  
Sørreisa musikkforening Tone Hausmann

406 09 882

tone@haldorsen.no Sang- og Musikkforening  
Sørreisa næringsforening Anita Endrestad 919 12 800 anita@anleggsskolen.no Andre interesselag  
Sørreisa Menighet Jarl-Cato Solset 957 93 246 menighet@sorreisa.kirken.no Andre interesselag  
Sørreisa Normisjon Annhild Aadland 928 53 672 annhildaadland@gmail.com Andre interesselag  
Sørreisa O-Lag Helene Aspevoll 938 39 913 helene.aspevoll.lonberg
@sorreisa.kommune.no
Idrettslag  
Sørreisa pensjonistforening Ellen Pedersen 778 31 797 hauly@hotmail.com Andre interesselag  
Sørreisa Sang- og musikkråd Paul Dahlø 977 18 700 pachr-d@online.no Sang- og Musikkforening  
Sørreisa skolekorps Paul Dahlø 977 18 700 pachr-d@online.no Sang- og Musikkforening  
Sørreisa Skytterlag Gunnar Elvevoll 922 63 395 Mangler E-mail Idrettslag  
Sørreisa Svømmeklubb Kai-S. Holstad 778 61 885 cholstad@online.no Idrettslag  
Sørreisa Trekkspillklubb Magnar Iversen 909 69 497 magnariversen@online.no Sang- og Musikkforening  
Sørreisa turn Helene Kaas Eriksen 980 48 005 helene1@live.com Idrettslag  
Sørreisa tur- og løypelag Eivind Valnes 908 29 935 loypelag@gmail.com Idrettslag  
Troms Reindriftssamers forening Per Mathis Oskal 778 64 588 hjerttindrein@gmail.com Andre interesselag  
Skøelv grendehus, Solglimt Otto Skogheim 452 22 812 otto.skogheim@hotmail.com Grendehus  

Sørreisa kodeklubb
​(Girls Code Norge)

Lena Khendriksen 920 28 824 lena@girlscode.no Andre interesselag  
YOUNG VOICES og VENNEKORET Fredrik Lantz 926 62 354 f-lantz@online.no Sang- og musikkforening    
BLÅCOMPANIET   Bengt karlsen 936 62 028 bengt_karlsen@hotmail.com Sang- og musikkforening  
DR.YES Haavar Sandnes 924 44 314 haavsand@online.no Sang- og musikkforening  
CHOSEN ONES Vinjar Eriksen 476 04 675 eriksenvinjar@gmail.com Sang- og musikkforening  
CITE Elisabeth Solheim 904 12 250 elisabeth.solheim@snn.no Sang- og musikkforening  
Sørreisa Turmarsjlag Selma Finnseth 918 66 915 Mangler E-mail Andre Interesselag  
Andsvatn Grende- og utmarkslag Roy Karlsen 909 52 665 Karlsenroy@hotmail.com Andre Interesselag  
Gottesjord Velforening Arne Mathiesen 915 94 151 Mangler E-mail Velforening  
Gumpedal Grendelag Greta S. Svinsaas 907 45 563 Mangler E-mail Grendelag  
Myrseth Øvre Velforening kjell Ove Bjørnslett 988 28 914 Mangler E-mail Velforening  
Nordgård Velforening Roger Henriksen 952 56 265 Mangler E-mail Velforening  
Reinelv Bygdelag Harald Ingolf Hansen 905 94 760 Mangler E-mail Bygdelag  
Storneset Velforening Hans Terje Bakkehaug 975 65 885 Mangler E-mail Velforening  
Sykehjemmets Velforening Post Boks 275 Mangler tlf Mangler E-mail Velforening  
Vågen- Og Furøy Velforening Frode Løwø 778 61 841 Mangler E-mail Velforening  
Øyjordskogen Velforening Trond Jensen 916 67 011 Mangler E-mail Velforening  
Ytterholtet Velforening Leif Madsen 408 00 094 Mangler E-mail Velforening